כיצד זה פועל-סורק הילוכים

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, וכן במוסד לביטוח לאומי מופיעים מפרטי פריטים רבים המיועדים לנהיגת נכים. במקרים רבים המפרטים אינם מנוסחים באופן ברור ויש קושי להבנתם, וכמו כן, ההסבר הטכני אינו ידידותי לקורא הפשוט. המדור זה נלמד אותך, הנהג מהו כל פריט וכיצד הוא עובד.
הפעם- סורק הילוכים אלקטרוני/חשמלי.
סורק ההילוכים כשמו כן הוא- מסוגל לסרוק את תיבת ההילוכים ולעמוד על ההילוך הנדרש לפי בחירתו של הנהג. בפשטות ניתן לומר, כי הסורק הוא בעצם מנוע חשמלי המזיז את ההילוכים עבור הנהג. מקור השליטה בסורק יכול להשתנות מלוח כפתורים (1). מסך מגע או אפילו בהפעלה קולית בדיבור (ראה "מערכות נהיגה אלקטרוניות-הדור החדש" בחדשות).
המנוע (2) מחובר בד"כ לידית ההילוכים עצמה (3), או במקרים אחרים מותקן ישירות על הגיר (תיבת העברה) ברכב. קיימים שני סוגי סורקים: סורק הילוכים חשמלי וסורק הילוכים אלקטרוני. בסורק החשמלי, הנהג הוא ששולט על עצירת הסורק בהילוכך הנכון, על ידי שני כפתורי כיוון בלוח. באלקטרוני קיים כפתור עבור כל הילוך P,R,N,D,1,2 ו"מוח" היודע לעצור את המנוע החשמלי בהילוך הנבחר. הדבר החשוב ביותר בסורק הילוכים הוא הפעלתו במצבי חירום.
ברוב החברות בארץ סורקי ההילוכים, כמו גם בלם חנייה או מערכות אחרות אינם מגובים בהפעלה מכנית פשוטה ומקרה חירום. סורקי ההילוכים של חברת א.צ.מ מגובים במערכת חירום ייחודית (4) שפותחה בחברה ומאפשרת במקרה הצורך שימוש בידית ההילוכים המקורית של הרכב ללא צורך בשום פעולה נוספת. מנגנון זה מאפשר, בעת תקלה פשוט להשתמש בידית ההילוכים המקורית ברכב ולחלץ את עצמך ללא צורך בהמתנה ארוכה לעזרה או חילוץ.
מחלקת הפיתוח של א.צ.מ שוקדת מזה מספר חודשים על לוח שליטה חדש עם כפתורי סיליקון ועיצוב חדיש שיהיה נוח יותר, טוב יותר ויפה יותר מהלוחות הקיימים בשוק. בעזרת הלוח יהיה ניתן לשלוט על סורק ההילוכים החשמלי ועל פעולות שונות כגון, אורות, דלת חשמלית ומעלית, חלונות ועוד.