פתרונות יצירתיים לנכים – הדרך שלך לעצמאות

פתרונות יצירתיים לנכים

בין אם נסכים על כך או לא העובדה הפשוטה היא שבמציאות היומיומית האינטנסיבית שלנו אנו נדרשים לתפקד, לתזז והרבה.

אנחנו צריכים נדרשים להיות הכי טובים בבית, הכי בולטים במקום העבודה, בלימודים ובעצם בכל מקום אנו שואפים להגיע.

אך השאלה שנשאלת, מה קורה אם אנחנו סובלים מנכות פיזית כזאת שמונעת מאיתנו לתפקד ובעצם פוגעת לנו בשגרת החיים השוטפת?

בעבר, אנשים שסבלו מנכות ומגבלות פיזיות היו מאוד מוגבלים כי אז לא היה ציוד ומכשור מתקדם כמו היום ולכן היו צריכים להשאר בבית ולהיות תלויים במישהו אחר שיטפל בהם.

כיום עם התפתחות הציוד והמכשור המתקדם, אנשים מוגבלים הם בעצם יותר עצמאים מאי פעם, ניתן למצוא כאלה שמנהלים שגרת חיים מלאה ותוססת כולל עבודה, גידול ילדים, ומשק הבית.

כאמור, כל זה אודות להתקדמות הנפלאה של הטכנולוגיה של ימינו, היום הנכים הם חלק בלתי נפרד מאיתנו וניתן למצוא אותם בכל מקום שאנחנו הולכים.

אז אילו פתרונות לנכים ניתן למצוא כיום?

בתחום השינה

תוכלו למצוא מגוון מיטות חשמליות, מיטות סיעודיות, מיטות לנכים הכוללות פאולר.

מיטות חשמליות מופעלות בידידותיות רבה ע"י שלט חכם, ניתן לשנות את מיקום הראש והרגליים, להוריד או לעלות את גובה המיטה והכל בלחיצת כפתור פשוטה.

מיטות אלו נותנות פתרון מושלם למי שרוצה לתפעל את מיטתו ע"י שלט ומתקשה לעשות זאת ידנית עקב מגבלותיו ולא רוצה להיעזר בקרובים או מטפלים.

בתחום הישיבה

ניתן למצוא מגוון רחב של כורסאות אורטופדיות המיוצרות תוך הקפדה על איכות המושבים לגב, לרגליים, משענת לידיים עם קפיצים וכו'.

עוד ניתן למצוא מגוון כריות לישיבה בנוחות מירבית המיוצרות כולם להקל על המוגבל הפיזי ובנוסף למנוע פצעי לחץ עקב ישיבה מרובה.

כולן מתאימות למצבי ישיבה ממושכת וכן למניעת פצעי לחץ.

בתחום הניידות והנסיעה

אנשים מבוגרים (או צעירים) המגיעים למצב סיעודי וצריכים ורוצים להמשיך להתנייד בחיי היומיום ולא להיות תלויים באחרים יכולים להיעזר בקלנועיות.שימוש בקלנועית איכותית תעזור לאדם הסיעודי להתנייד ממקום למקום ולהזכר בתקופת העצמאות שלו שהיה יכול להתנייד בקלות ע"י שתי רגליו.

אמנם ניתן עדיין להיעזר בקרובי משפחה או מטפלים סיעודיים אך כל זה אינו משתווה לתחושת העצמאות כאשר רוכשים קלנועית או כל כלי רכב חשמלי כזה או אחר. יש לשים לב שרוכשים קולנועית נצמדים לתקנות התעבורה שבין היתר כוללת מהירות נסיעה שלא תעלה על 12 קמ"ש ואיסור מוחלט על נסיעה על מדרכה.

בתחום הרחצה

ניתן למצוא כיום מגוון פתרונות מקוריים כמו הגבהות מיוחדים לאסלות, ידיות אחיזה ייעודיות לצרכיו של המוגבל ועוד ועוד.

בנוסף תוכלו למצוא עוד הרבה פרטים "קטנים" יותר כמו אביזרי לבוש ופנאי וכל זה אם כן על מנת להחזיר את תחושת העצמאות ככל האפשר אשר חשובה מאוד לכל אדם באשר הוא.

.

  • ליצירת קשר מהיר וייעוץ