ניידות עם כסא גלגלים – כבר לא מה שהיה פעם

ניידות עם כסא גלגלים

בעבר, אנשים שהיו מוגבלים ביכולת התנועה שלהם נאלצו לסבול מחוסר נגישות למקומות רבים. היום המצב משתנה, וזאת לאור חוקים חדשים שבאים לטובת מי שסובל מחוסר הניידות, המחייבים עסקים להיות נגישים לציבור, ותודות לטכנולוגיה המתפתחת שיוצרת אפשרויות חדשות רבות. כיום ניתן לשלב בתוך בתים קיימים מעלונים שיאפשרו ניידות קלה ולא יצריכו כמעט שינויים בבית או בדירה עצמה, בדומה לכך, גם את הרכב ניתן לשנות ולהוסיף לו מנגנון, שיאפשר העלאה והורדה של כיסאות גלגלים.

לעשות מה שאוהבים
היום להיות נכה אין משמעותו יותר להיות מוגבל למקום אחד. בזכות השינויים והחידושים הטכנולוגיים, ניתן לעשות דברים רבים שלא היו אפשריים בעבר, ולהגיע להרבה יותר מקומות. האפשרויות הקיימות, שעוזרות לניידות, רבות ומגוונות. ישנם רכבים שמותאמים במיוחד מתא הנוסעים ועד תא הנהג ששונה ויועד לכך שינהג בו אדם בעל נכות. המשטחים עולים ויורדים, מתאימים את עצמם בגובה לאדם היושב עליהם ויוצרים מעבר חלק ממקום אחד למקם אחר.

קל יותר לצאת החוצה
נכים אשר יושבים בכיסאות גלגלים אינם מוגבלים עוד לביתם ויכולים לצאת ממנו בקלות רבה יותר מאשר בעבר. עד השנים האחרונות, השיטה הייתה לא נוחה עבור אנשים בעלי מוגבלויות ועבור מי שמסייע לו, מפני שהיה צורך להעביר את האדם הנכה לאוטו, דבר שגרם לחוסר נוחות ולעיתים לכאבים, לקפל את כיסא הגלגלים ולמצוא מקום עבורו ברכב. בזכות מעלון המיועד לרכב ניתן להעלות את כל כיסא הגלגלים לאוטו בצורה נוחה ובטוחה, וכך לנסוע ממקום למקום. כל מה שיש לעשות הוא למקם את הכיסא במקום המיועד לו, ובצורה אוטומטית הוא עולה לרכב. ניתן לבחור במעלון לפי סוג הרכב.

התניידות בתוך הבית
גם בתוך הבית קל יותר להתנייד בימינו בזכות סוגי המעלונים השונים. אם בעבר לגור בבית שיש בו מדרגות היה משימה קשה עד בלתי אפשרית עבור מי שמוגבל בתנועתו, היום יש לכך כמה פתרונות. פתרון אחד הוא מעלון אנכי שמשמש בתור סוג של מעלית בתוך הבית. המעלון הוא משטח מרובע, ולרוב הוא אינו תופס מקום רב בבית. דרך השימוש בו פשוטה מאוד: עומדים עם כיסא הגלגלים על המעלון, ועולים ביחד איתו לקומה הרצויה. פתרון נוסף הוא מעלון אלכסוני. המעלון האלכסוני יכול לבוא בצורת משטח שמעלה באלכסון את כיסא הגלגלים למעלה, או בצורה של כיסא שצריך לעבור לשבת עליו.

לקבל את ההחלטה הנכונה
אם אתם זקוקים לעזרה, ישנם סוגים שונים של מעלונים שיכולים לעזור לכם לפתור בעיות בחיי היומיום הנוגעות לניידות. כדי להגיע להחלטה הנכונה ביותר עבורכם, כדאי להתייעץ עם איש מקצוע שמבין בתחום ויכול להמליץ לכם על המוצר שיתאים לכם, לבית שלכם או לרכב.
חזרה לרשימה

  • ליצירת קשר מהיר וייעוץ