החופש לעזור/ א.צ.מ בקהילה

איך כוכב נולד?
כחלק מחובת האדם- לעזור לזולתו ולתרום לקהילה, מאמינים אנו כי מעת לעת מחפשים כולנו דרכים על מנת לסייע ולהקל על היקרים לנו. קהל לקוחותינו ואוכלוסיית הנכים בכלל, היקרים לליבנו עד מאוד. במהלך הפעילויות הרבות בהן לקחה חלק חברת א.צ.מ, זיהיתי (יוסי- מנכ"ל א.צ.מ דרום) קושי של הנכים להיטמע ולקחת חלק בפעילויות מסוימות עקב קושי בנגישות. למשל בעת עלייה לבמה, לכל מטרה שהיא- נאום, הופעה או צורך אחר. על כן, במחשבה משותפת עם ידידי מר יאיר נגיד, עלה רעיון מהפכני אשר מהווה פתרון מצוין עבור הנכים. עיקר הרעיון היה התקנת מעלית לצד הבמה ובעזרתה יוכל כל נכה עם כיסא גלגלים לעלות לבמה, להשמיע את דבריו ולהביע עצמו. ואכן, בכנס לבעלי מוגבלויות שהתקיים אשתקד, יושם רעיון זה בהצלחה. פתרון זה, יצר הד גדול ואף הגיע לאוזני הפקת התוכנית "כוכב נולד" אשר חיפשו פתרון מתאים להעלאת המתמודד המוכשר רון וינרייך לבמה באופן עמאי.
בתיאום עם המפיק הטכני של התוכנית "כוכב נולד", הגיע צוות א.צ.מ אל אולפני הרצליה והתקינו שתי מעליות. האחת אפשרה גישה אל הבמה ללא קבלת סיוע מאדם נוסף, ואילו השנייה אשר הותקנה מאחורי הקלעים, ביטלה חמש מדרגות אשר היוו מכשול עבור כל נכה בכיסא גלגלים.
חברת א.צ.מ התורמת רבות לקהילה, התקינה את המעליות באולפן התוכנית "כוכב נולד", ללא כל דרישת תשלום, ופעלה מכל הלב והנשמה, כשם שעושה בכל פעילות התנדבותית. כמחווה והוקרה לתרומה, נחה התוכנית- מר צביקה הדר הודה בשידור חי לחברת א.צ.מ בתוכנית ששודרה ביום שבת ה- 25.6.2011. גם בתוכנית הגמר של "כוכב נולד" אשר התקיימה בעיר חיפה, נדרשה התקנה של מעלית לצד הבמה. התקנה זו התבצעה על ידי הסניף הצפוני של חברת א.צ.מ, שכן כידוע, חברת א.צ.מ פרוסה בכל אזורי הארץ ונותנת מענה בכל מקום ובכל עת. בהתקנה זו אף שודרגה התאמת המעלית לבמה, על ידי מתקן מיוחד שמתאים עצמו אליה ומאפשר גישה נוחה ויציבה יותר.
חברת א.צ.מ שומרת על קשר רציף עם "טדי הפקות" בכל נושא האירועים והפיכתם לנגישים לנכים גם בתוכניות בעתיד. אני תקווה כי מקומות רבים אחרים יאמצו את השיטה, ושהדבר יביא לשינוי בנגישות הנכים ויגרום להם להשתתפות אקטיבית יותר במגוון אירועים והופעות. אנו גאים ושמחים להביא לשינוי, ובכוונתינו להמשיך ולמצוא פתרונות יצירתיים נוספים, הנותנים מענה לקשיים של אוכלוסיית הנכים. אנו בחברת א.צ.מ בוחרים לנו כוכב ולא מפנים את מבטינו ממנו ובטוחים שיגיע רחוק.