איך עובד הגה חשמלי

הגה חשמלי (או אלקטרוני) סעיף 46 במפרטי המל"ל, הינו מערכת נהיגה מתקדמת המאפשרת שליטה בהיגויי הרכב באמצעות הגה קטן, רך ונוח להפעלה. המערכת מורכבת באופן כללי משלוש יחידות מרכזיות: יחידת השליטה הרי היא ההגה עצמו, יחידת העיבוד והיחידה המניעה-המנוע, יחידת השליטה הינה מכשיר המורכב מגלגל שסיבובו שולח אות אלקטרוני המודיע ליחידת הקלט והעיבוד מה מידת הסיבוב שעליה לסובב את המנוע החשמלי. לפי ההגדרות הקיימות במערכת, יחידת העיבוד שולחת אות סיבוב למנוע, וזה מסובב ישירות את ציר ההגה המקורי. המנוע החשמלי מוצמד לציר ההגה המקורי הרכב, ומסובב אותו על ידי מערכת גלגלי שיניים.
הנהיגה במערכת מסוג זה נקראת "נהיגה על חוט"- ומשמעותו היא נהיגה באמצעות חוטי תקשורת ועיבוד אותות, ולא ע"י הנעה ישירה בין הנהג למערכת ההיגוי, אלא דרך מערכת מחשב העושה תרגום לרצונות של הנהג לכמות סיבוב ההגה הנדרשת.
את המערכת ניתן לנטרל ע"י קלאץ' מכאני, כך שנהג רגיל יכול לנהוג ברכב באמצעות ההיגוי המקורי של הרכב.
קצת היסטוריה: מערכות נהיגה מיוחדות קיימות כבר למעלה מ-30 שנה. בעבר היו נהוגות מערכות נהיגה הידראוליות, שהיו מסורבלות ובעלות תקלות רבות, ותחזוקתן הייתה קשה. לפני כ-15 שנה הכניסה חברת א.צ.מ לישראל את מערכות הנהיגה האלקטרוניות. בבדיה שנעשתה באותה תקופה, היצרן היחיד לעניין זה היה EMC, ולאחר ביקור שערכו מנהלי א.צ.מ בארה"ב הוחלט על יבוא המערכת לארץ. תהליך התקינה והשכנוע של המוסדות על אמינותה של המערכת ויכולותיה היה מלווה בבירוקרטיה רבה, אבל התעקשות על מנהל החברה מר צפריר סטמפל יחד עם אחד הלקוחות, הביאו לעלייתה של המערכת הראשונה לארץ הקודש, והשאר היסטוריה. חברת EMC ממשיכה גם היום להוביל שוק זה של מערכות נהיגה אלקטרוניות, והיום כבר קיימות מכוניות הנוסעות לבד (ללא נהג) עם מערכות של חברה זו. החברה דואגת להוציא גרסה חדשה של המערכת מידי מספר שנים, ורק לאחרונה יצאה הגרסה האחרונה והטובה ביותר לשוק REVIT 2.0. קיימות מספר חברות בעולם שניסו להתחרות ב- EMC אבל אף אחד מהן לא ממש הצליחה להביא מערכת כל כך אמינה, וכל כך מדויקת ונוחה למשתמש.